English Française Deutsch Slovenskı Českı Polski
transparent

PRIEMYSEL PREHĽAD DOLLARSTORE

Predajne v štýle Dollar a Variety sú malé alebo stredne veľké maloobchodníkmi, ktoré ponúkajú na predaj široký sortiment tovaru, vrátane lacných domácnosti, kuchynský riad, drobné náradie, produktov osobnej starostlivosti, kozmetika, potreby a vybavenie pre kuchynských výrobkov organizácie priestoru, drobné kancelárske doplnky, vianočné ozdoby, elektronické zariadenie, záhradné doplnky, predmety domáce dekoráciu, novinkami, hračkami, gadgets, hry, darčekové predmety, predmety pre domáce zvieratá, knihy, malé elektronické zariadenie, pásky, papierové výrobky, niektoré potraviny, nápoje a výrobky používané v automobilovom priemysle.

Niektoré tovar sa predáva s jednotnou veľmi nízku cenu (napr. $1.00), zatiaľ čo ostatné výrobky sú ponúkané za oveľa nižšiu cenu v porovnaní s cenami v populárnom veľkých predajcov a supermarkety. Tam sú hlavne tri dôvody, pre ktoré Dollar a Variety predajne sú schopní predávať výrobky s tak nízku cenu:

  • Tieto výrobky majú veľmi podobné vlastnosti ako originály, alebo majú svoje vlastné značky label, často špeciálne vyrobené pre tieto predajne, kde som použil sú mierne lacnejšie komponenty a výrobné postupy, ako u výrobkov určených pre masový trh.
  • Výrobky boli vyrobené iných krajinách, kde náklady na pracovnú silu sú nízke, a potom boli poslaní do cieľovej krajiny pre distribúciu a predaj oveľa menšie maržu než podobné výrobky ponúkané inými dodávateľmi na masovom retailovom trhu.
  • Tieto výrobky boli nakúpené od iných veľkých sieť maloobchodných predajní (supermarkets), priamy dovozca alebo distribútor je konečnej produkcie výrobkov s veľmi nízkym propagačné ceny a predáva za nižšiu ziskovú maržu.

Dollar Štýl Predajne v USA a Kanade

Tvorca concept predajni v štýle Dollar je pravdepodobne Americká spoločnosť Woolworth, ktorý začal svoj prvý predajne v roku 1878 v Watertown, New York. Tieto predajne ponúkajú tovar pôvodne zahrnuté iba päť a desať centov, aj keď neskôr na konci 19. storočia ceny tovaru boli rôznorodé a väčšie. Vzhľadom na postupné inflácie predajne boli už nie sú schopní predať tovar za päť alebo desať centov, a preto prišiel byť nazývaný predajna Variety alebo viac obyčajne predajna, Dollar. S prihliadnutím na infláciu päť centov ($0.05) v roku 1913 je ekvivalentný $1.30 dolárov v roku 2015.

Maloobchod s predajnu, v štýle Dollar v USA a Kanade má asi 45,000 predajní, ktorých ročné tržby spolu viac ako $80 miliardóv USD. Priemerný ročný príjem na predajni v štýle Dollar je približne $1.5 na $2.0 miliónov USD ročne. Najväčší takáto sieť maloobchodných predajní v USA sú predovšetkým Dollar General, Family Dollar, Dollar Tree, 99 Cent Only, Deal$ v Kanade je Buck or Two, Dollarama, Everything for a Dollar Store, Great Canadian Dollar Store, Dollar Giant a Your Dollar Store With More. Ak chcete vidieť fotky z typických predajni, v štýle DOLLAR v USA a Kanade kliknite na nasledujúci odkaz:  DollarStores_USA_a_Kanada

Zákazníci Dollar Štýl Predajni

Hlavnú skupinu spotrebiteľov Dollar štýl predajni sa skladá z domácností / rodín s nízkymi a strednými príjmami, ktorí žijú v malých mestách, vidieckych oblastiach a vo veľkých mestských aglomerácií. I keď niektorí ľudia sa môžu pridružiť predajne v štýle Dollar a Variety na oblasti nízke a stredne príjmy, ale toto porovnanie nie je nevyhnutne vždy pravda. Napríklad, mesto Atherton, Kalifornia má predajna v štýle Dollar, ktorá pôsobí vo vnútri mestských obmedzenia, aj keď priemerný príjem domácností v tomto meste, ako cez $200,000 dolárov ročne. Obchodné reťazce 99 Cents Only sa môže pochváliť, že ich najobľúbenejší predajna je známy s filmovými hviezdami, ktorí tam žijú, mesto v blízkosti Beverly Hills, Hollywood a Los Angeles, Kalifornia, kde drvivá väčšina populácie má veľmi vysoký príjem. Tento konkrétny predajna predáva tovar ročne za viac ako $10 miliónov dolárov ročne, zatiaľ čo priemerný obchod predaj 99 Cents Only, je asi $4 milióny dolárov ročne. To ukazuje, ako rozsiahle a veľké je popularita predajni Dollar, ich zákazníkov demografické a možnosť rozšírenia pôsobnosti maloobchodné ponuky spotrebiteľských skupín s vyššími príjmami.

Ekonomické Prostredie

Spomalenie hospodárskeho rastu je predovšetkým požehnaním pre predajni v štýle Dollar, ktorý v roku 2008 a 2014 prispel k pomerne veľkému nárastu spotrebiteľských výdavkov, vrátane výdavkov medzi kupujúcim vysokých a stredných príjmov. V rokoch 2012 a 2015, 84% domácností v USA navštívil a nákupe v predajni v štýle Dollar a ich počet sa postupne zvyšuje. Kým najväčší počet návštev a nákupov vo väčšine predajni, v štýle Dollar, aby spotrebitelia s nízkymi a priemernými príjmami sú klientmi s vyššími príjmami sú najrýchlejšie rastúci segment spotrebiteľov vo vyššie uvedených predajniach, čo znamená nové príležitosti na otvorenie predajní, v štýle Dollar v oblastiach s vysokou mestských oblastiach, kde sa spotrebitelia viac dominuje vyšších príjmov. Podľa najnovších ekonomickej analýzy predajní v štýle, Dollar pred hlavné kanály dodávok vo spotrebným tovarom (CPG), a to ako medzi kupujúcimi s nízkymi a vysoké zisky. V súčasnej dobe, predajne v štýle Dollar, predstavujú obzvlášť veľké výzvou pre ostatné kanály a maloobchodné predajne, preto že ponúkajú pohodlie, jednoduchosť a nízke ceny, ktoré zostávajú atraktívne pre vedomý hodnoty a ceny pre spotrebiteľov. Silné postavenie obchodov priemyslu predajni v štýle Dollar v USA je stabilná a veľmi nádejná správa, ktorá potvrdzuje správa časopisu FORTUNE 500, ktorá ukazuje, sieť predajní, Dollar Tree a Family Dollar, vyhral prvé (1) a druhé (2) miesta respektive ako najvýnosnejších americké dlhopisy akciový trh v roku 2008, generovanie resp 60,8% a 38,9% návratnosť investícií držiteľov vyššie uvedených dlhopisov. Ak chcete čítať správy zo správy časopisu FORTUNE 500 kliknite na nasledujúce odkazy: FORTUNE 500_2008 finančné aktuality:  Dollar Tree_správa  &  Family Dollar_správa

Variety Štýl Obchody v Európe a iných častiach Sveta

Väčšina predajni v štýle Dollar, pôsobiaci mimo územia Spojených Štátov a Kanady sa bežne nazývajú Variety štýl predajne. Tieto predajne sú v rôznych krajinách a väčšina ich názvy obsahujú slovo z miestnej (cudzí) jazyk, rovnako ako použitá terminológia je natívny menu, ktorú použiť. je to trochu ťažšie podrobnú analýzu predajni, ako sú Variety ako celok, vzhľadom na ich zložitosť a nedostatok včasných, spoľahlivé údaje na rozdiel od ľahko dostupné finančné správy Dollar štýl predajní v USA a Kanade. Avšak, v posledných rokoch dochádza k významnej vzostupný trend v počte týchto obchodov už pôsobia v rôznych častiach sveta, ktorý povedie k pozitívne hospodárske výsledky v budúcnosti. Hlavné európske siete maloobchodných predajní, ako Variety je:

  • V Spojenom Kráľovstve: Poundland, 99p Store, Pound Strecher
  • V Nemecku: Euroshop, T€Di, Pfenningland
  • Vo Francúzsko: Prisunic, Monoprix, Magasin à Prix Unique
  • V Taliansko: NinetNine Cent Paradiso,, Tutto a 99 Cent
  • V Holandsku: Euroland

Ak chcete vidieť fotky z typických predajní, Variety v iných krajinách mimo USA a Kanadu, kliknite na nasledujúci odkaz: Variety_štýl Predajní v iných častiach Šveta

Prehľad

S ohľadom na súčasné činnosť, Dollar a Variety štýl predajní v mnohých krajinách a ich finančné výsledky za posledných niekoľko rokov, a najmä výsledky boli dosiahnuté v USA a Kanade a tiež v západnej Európe, Indii, Japonsku a Austrália možno dospieť k záveru, že v nadchádzajúcich rokoch, bude tento úspech ešte väčší. Rýchly nárast počtu predajní v mnohých častiach sveta v posledných dvoch rokoch a najmä v USA a Kanade, podporu pre tvrdenie, že predajní v štýle Dollar a Variety sa naraz atraktívnejší pre spotrebiteľov, ktorí by sa inak robiť nákupy v tradičnom veľkom maloobchodné predajne a supermarket. Predajní v štýle Dollar a Variety ponúka svojim zákazníkom nielen komfort, blízkosť, jednoduchosť, pocit radosti z lovu na poklady, ako ako často zažívame pri nakupovaní, ale čo je tiež veľmi dôležité...širokú škálu kvalitných základných produktov pre domácnosti a jednotlivé spotrebiteľa na nízke a dostupné ceny tovaru bude vždy zostane atraktívny z hľadiska rodinného rozpočtu.

 

© Ravena International LLC     Designed and Powered by Advanced EMedia